Digitalizace a centrální úložiště dokumentů

  • Zadavatel: Všeobecná zdravotná poisťovňa a.s.
  • Datum realizace: 2011 - stále probíhá
  • Lokalita realizace: Slovenská republika
  • Realizoval: ICZ Slovakia a. s.

Cílem projektu, který společnost ICZ Slovakia realizovala ve Všeobecné zdravotní pojišťovně (dále jen VšZP), byla především implementace centrálního úložiště dokumentů poskytujícího webové služby pro správu dokumentů v rámci VšZP. Daným řešením je zabezpečení ukládání dokumentů na jednom místě pro aplikace v rámci prostředí VšZP.
Dokumenty doručené do VšZP jsou skenovány na 3 velkých skenovacích linkách podporujících hromadné skenování dokumentů. Dokumenty, které nelze přesunout na některé z centrálních digitalizačních pracovišť, lze skenovat na menších digitalizačních pracovištích, kterými jsou vybaveny všechny pobočky pojišťovny. Po naskenování se provádí kontrola správného rozpoznání čárových kódů a rozdělení dávky na samostatné dokumenty v indexačně-verifikační aplikaci. Následně jsou digitalizované dokumenty ukládány do centrálního úložiště, kde jsou na základě čárového kódu dostupné pro ostatní aplikace v rámci VšZP.
Implementované řešení je prvním krokem k minimalizaci papírového oběhu dokumentů ve VšZP a k následnému zvýšení efektivity jednotlivých pracovních kroků v rámci životního cyklu dokumentů a samozřejmě k zajištění zpracování dokumentů v předepsaných termínech. Následujícím krokem je zabezpečení oběhu dokumentů v organizaci prostřednictvím pracovního postupu, který je předmětem plánovaného rozvoje tohoto řešení.