ALES oficiálním partnerem 23. ročníku Mezinárodní konference protivzdušné obrany na Univerzitě obrany v Brně

Velitel vzdušných sil AČR brigádní generál Ing. Petr ČEPELKA organizuje ve dnech 26. – 27. dubna 2023 Mezinárodní konferenci protivzdušné obrany (PVO) za účasti zástupců pozemní protivzdušné obrany (GBAD) členských zemí NATO. Jedná se již o 23. ročník tradiční akce Katedry protivzdušné obrany Univerzity obrany v Brně, které se pravidelně účastní i zástupci společnosti ALES. Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy jsme se stali oficiálním partnerem Univerzity obrany v Brně a sponzory této tradiční mezinárodní konference.

Vzhledem ke skutečnosti, že GBAD zahrnuje kromě efektorů (tj. raket, protiletadlových řízených střel a letounů stíhacího letectva) i vojenské informační systémy, které propojují nástroje radiolokace (radary a spojovací prostředky) s efektory PVO a systémy velení a řízení má naše účast na této tradiční akci AČR v rámci NATO svůj nezastupitelný význam. ALES od roku 2022 provádí komplexní modernizaci IS SEKTOR VS v AČR a též je dodavatelem ATM systému LETVIS, který využívají armády v České i Slovenské republice.

Obsah letošní konference je zaměřen na téma: „Paradigmata GBAD a změny v kontextu současných konfliktů“ a na základě tohoto zvoleného tématu budou prezentace a diskuse směřovány do problematiky následujících podtémat:

  • Nové přístupy ke vzdělávání odborného personálu GBAD,
  • Vliv nových technologií na bojovou činnost GBAD,
  • C4ISR jako klíčový nástroj pro efektivní řízení GBAD.

Program konference ke stažení zde: AIR DEFENCE CONFERENCE (sbad.online)